SPIS WIEDZY AKADEMII

 

 

1. Rozgrzewka z efektami - 1 miesiąc

 

1. Napisz do siebie list na później

To jeden z najważniejszych elementów całej metamorfozy, który jest niedoceniany.
Czas budowania prawidłowych nawyków jest na tyle długi, że każdego dotkną chwile wątpliwości. Taka jest natura człowiek i nic z tym nie zrobimy, ale możemy się na ten fakt dobrze przygotować, pisząc samej do siebie list pełen emocji. Podam Ci dokładne wskazówki, jak dobrze to zrobić, aby działał na Twoją podświadomość.

Tu otrzymasz: Zadanie 1 - wskazówki, jak napisać list do siebie na później.

Czas trwania: 12 minut

 

 

2. Nawyki to Twoje przeznaczenia

Nawyki są szkieletem Twojego codziennego życia i to od nich zależy, czy będziesz zdrowa, piękna i szczęśliwa. Mało tego, dzięki prawidłowym nawykom, Twoje życie może być łatwiejsze, bo nawyki oszczędzają wysiłek i pozwalają skupić się sprawach istotnych w życiu. Opowiem Ci o najczęściej popełnianych błędach w budowaniu nawyków.

Tu otrzymasz: Arkusze do monitorowania nawyków i test samodyscypliny.

Czas trwania: 18 minut

 

 

3. Skąd się bierze ochota na smak słodki i produkty mączne?

Dowiesz się, że to sami sprowokowaliśmy organizm do wołania o kolejne dawki smaku słodkiego i ciągłą ochotę na podjadanie. Jemy za dużo węglowodanów i nieświadomie uczymy organizm tylko z nich czerpać energię do życia, a przecież mamy jeszcze drugą energię - tłuszcze, które są lepsze. Opowiem Ci także, jakie dolegliwości mogą być objawami nadmiaru cukrów izolowanych oraz co się zmieni, kiedy je uporządkujesz.
Tu zawarty test, dzięki któremu określisz stan swojej gospodarki cukrowej.

Tu otrzymasz Test stanu gospodarki cukrowej.

Czas trwania: 20 minut

 

 

4. Co zaliczamy do słodyczy?

Uświadomię Ci, jak wmawiamy sobie, że jemy mało cukrów izolowanych, albo że jemy te dobre i nie mamy żadnego problemy.
Większość z nas zasłania się także "zdrowymi słodyczami" - miód, gorzka czekolada, daktyle, owoce, a to jest nadal cukier. Powiem Ci dlaczego napoje są najbardziej zdradliwe i przedstawię przeciętny dzień zjadacza cukrów izolowanych.

Tu otrzymasz: Zadanie 2 - plan na zamianę produktów podnoszących cukier we krwi oraz lista, od których produktów zaczynamy.

Czas trwania: 23 minut

 

 

 5. Zrób plan na swoje wyzwalacze

Ta lekcja, to głównie zadanie dla Ciebie, a ja Ci podpowiem, jak je wykonać. Trzeba będzie przeanalizować swoją relację z jedzeniem i zastanowić się, kiedy pojawia się ochota na smak słodki, czy produkty mączne oraz co ją wywołuje? To będą właśnie wyzwalacze i razem na nie przygotujemy plan działania.
Pokażę Ci manipulacje marketingowe, które mają ogromny wpływ na nasze podświadome wybory.

Tu otrzymasz: Zadanie 3 - zrób plan na swoje wyzwalacze.

Czas trwania: 20 minut

 

 

6. Zacznij wymianę produktów podnoszących cukier we krwi

Człowiek nie lubi zakazów, ani restrykcji i często zupełnie odwrotnie na nie reaguje. Dlatego też podam Ci złoty środek - niekorzystne węglowodany zamienimy na zdrowe tłuszcze, aby organizm fizycznie i psychicznie nie odczuł straty, a mało tego czuł się doskonale. Powiem Ci, jak stopniowo wymieniać produkty podnoszące cukier we krwi.

Tu otrzymasz: Ściągę na telefon - wykaz zdrowych tłuszczów potrzebnych do wymiany.

Czas trwania: 23 minut

 

 

7. Idź na całość, zacznij jeść tłusto

Przejdziemy do drugiego kroku działania i produkty bogate w cukry izolowane całkowicie wymienimy na zdrowe tłuszcze oraz określone warzywa. Dowiesz się dokładnie dlaczego energia z tłuszczów jest dla nas korzystniejsza niż z węglowodanów. Opowiem Ci o gęstości odżywczej (skala ANDI), czyli jednym z najważniejszych sekretów odchudzania.

Tu otrzymasz: Listę zdrowych tłuszczów do śniadań bez wpływu na glikemię w postaci kart do wydrukowania na lodówkę lub do ściągnięcia na telefon.

Czas trwania: 17 minut

 

 

8. Śniadania bez wpływu na glikemię BWNG

Zdradzę Ci jeden z najważniejszych sekretów mojego niskoinsulinowego systemu odżywiania - bardzo lubiane śniadania bez wpływu na glikemię (kiedyś zwane tłuszczowymi). Uświadomię, ile błędów możesz w nich popełniać i jak ważne są w walce z cukrami izolowanymi. Zobaczysz, jak pierwszy posiłek wpływa na poziom insuliny, a tym samym reguluję ochotę na słodkie, mączne i podjadanie w ciągu całego dnia. Otrzymasz kartę warzyw na lodówkę.

Tu otrzymasz: Listę warzyw i owoców do śniadań BWNG w postaci kart do wydrukowania na lodówkę lub ściągnięcia na telefon. Otrzymasz też dostęp do szczególnego kalkulatora do śniadań BWNG.

Czas trwania: 31 minut

 

 

9. Pseudo zdrowa żywność, to iluzja

W tej lekcji możesz doznać szoku, bo okaże się, że zmiana zwykłych ciasteczek na dietetyczne ciasteczka, to była tylko niezdrowa iluzja.
Opowiem Ci więcej o produktach light, dietetycznych, naturalnie słodzonych i bez cukru. Przedstawię Ci Rozporządzenie Parlamentu, które notorycznie wykorzystują producenci, wprowadzając w błąd konsumenta.

Tu otrzymasz: Rozporządzenie parlamentu wyjaśniające, co znaczy zapis "bez dodatku cukru".

Czas trwania: 17 minut

 

 

10. Przygotuj dom i kuchnię na detoks cukrów izolowanych

Całe Twoje otoczenie oczyścimy z cukrowych i mącznych kusicieli, bo to ułatwi miesiąc detoksu cukrów izolowanych.
Przygotujemy Twoją kuchnię i zrobimy w niej porządki. Zaopatrzysz się w pomocne sprzęty. Namówię Cię także, abyś zaprzyjaźniła z zamrażalką, bo to bardzo pomocna znajomość. Podam Ci całą listę produktów, które warto usunąć przed nadchodzącym miesiącem.

Tu otrzymasz: Zadanie 4 - przygotuj swoją kuchnię do detoksu oraz zadanie 4 - usuń te produkty ze swojego otoczenia, bo zaraz zaczynamy.

Czas trwania: 19 minut

 

 

11. Audyt postępów 1 miesiąca

Samodzielne zadanie. Sama siebie rozliczysz ze zmian, jakie Ci się udało wykonać w minionym miesiącu. Taka analiza pomoże Ci także wychwycić błędy i przeoczenia przemiany. Audyt ma też na celu pokazać Ci Twoje obszary, w których jesteś dobra, i które warto dalej wykorzystywać

Tu otrzymasz: Pobierz audyt postępu miesiąca rozgrzewki.

 

 

12. Zrób test 1 miesiąca

Samodzielne zadanie. Zapraszam Cię do sprawdzenia wiedzy z pierwszego miesiąca. Warto się przekonać, ile zrozumiałam, ile zapamiętałam, a tym samym sobie jeszcze raz powtórzyć. To wersja zabawowa dla rozruszania szarych komórek - zobaczysz takie polecenia - wybierz, przeciągnij, zaznacz - nic wielkiego. Zrelaksuj się przy tym, to przecież nie szkoła, tylko pałac Królowej - do dzieła!

Tu otrzymasz: Zadanie 5 - Zrób test miesiąca rozgrzewki.

 

Łączny czas lekcji miesiąca: 3,5 godziny

 

 

 

2. Cukrowy detoks - 2 miesiąc

 

13. Całkowite odrzucenie cukrów izolowanych

Dowiesz się dlaczego metoda całkowitego porzucenia cukrów izolowanych jest najlepsza na detoks.
Podpowiem Ci sposoby, jak sobie pomóc na paskudne samopoczucie, które będzie oczekiwanym objawem oczyszczania organizmu. Opowiem Ci, co się stanie z organizmem, kiedy odzyska równowagę i harmonię. Otrzymasz listę produktów bogatych podnoszących cukier we krwi, jakich nie spożywamy w tym miesiącu.

Tu otrzymasz: Listę - czego unikać podczas detoksu oraz wskazówki, jak pomóc w tym czasie organizmowi.

Czas trwania: 13 minut

 

 

14. Nauka czytania etykiet

Tylko czytanie etykiet pozwoli Ci się uchronić przed cukrowymi wpadkami. Na przykładach pokażę Ci, jak liczyć zawartość cukrów izolowanych w produktach. Uświadomię Ci, jak mylnie działają na nas pewne nazwy. Przestawię Ci listę produktów, na które trzeba szczególnie uważać.

Tu otrzymasz: Zadanie 6 - policz, ile dziennie zjadasz cukrów izolowanych - trzymamy się wyznaczonej ilości oraz pobierz przykłady czytania etykiet.

Czas trwania: 20 minut

 

 

15. Zaskakujące dane o cukrach izlowoanych

Opowiem Ci, jak przemysł spożywczy nami manipuluje i gdzie powinnaś najbardziej uważać, bo to prawdziwa cukrowa pułapka. Przedstawię Ci wyniki raportu NFZ i GUS dotyczącego wpływu spożycia cukru na wzrost zachorowalności.Zobaczysz, jakie energetyki są niebezpieczne. Opowiem Ci także o szczególnym cukrze - fruktozie.

Tu otrzymasz: Prezentacja GUS i NFZ - Wpływ cukru na zachorowalność oraz ile jemy ukrytego cukru w stosunku do 10 lat temu.

Czas trwania: 19 minut

 

 

16. Indeks i ładunek glikemiczny

Dowiesz się więcej o insulinie oraz dlaczego jej podwyższony poziom ma tak negatywny wpływ na nasz organizm. Opowiem Ci, jak insulina wpływa na podjadanie, ochotę na słodkie, otyłość oraz przyspiesza proces starzenia. Przedstawię Ci także parametry glikemiczne ułatwiające wybór "dobrych" węglowodanów.

Tu otrzymasz: Przykłady porównania parametrów glikemicznych produktów.

Czas trwania: 30 minut

 

 

17. Owoce - świeże, suszone i soki

Opowiem Ci, ile i kiedy spożywać owoce oraz podpowiem najzdrowsze formy ich spożywania. Zobaczysz, że sok owocowy, zawiera tyle cukrów izolowanych, co coca-cola, a suszone owoce, to bomba najgorszego cukru fruktozy, której może mieć prawie tyle samo, co cukier sypany sacharoza.
Otrzymasz listę owoców z zawartością cukrów.

Tu otrzymasz: Najważniejsze informacje, jak postępować z owocami podczas naszej przemiany, zwłaszcza podczas detoksu.

Czas trwania: 15 minut

 

 

18. Autorski system odżywiania

W lekcji poznasz najważniejsze zasady modelu żywienia, który proponuję i który pomógł wielu kobietom zmienić życie na lepszy i wygodniejsze. Podam Ci udziały makroskładników, jakie proponuję w dziennej diecie oraz będziesz też wiedziała, co jeść na obiady i kolacje. Otrzymasz kolejne przepisy przepisy.

Tu otrzymasz: Kolejne przepisy.

Czas trwania: 38 minut

 

 

19. Pokonaj swoje wątpliwości

Opowiem Ci, co może spotkać Cię podczas metamorfozy. Przypomnę Ci o liście na wątpliwości i przedstawię metody ochrony przed pokusami. Dam Ci kilka podpowiedzi, jak reagować na wątłe argumenty osób, które będą chciały Cię zniechęcić do metamorfozy.

Tu otrzymasz: Gotowe odpowiedzi na zaczepki otoczeni, np. "Po co Ci ten detoks?"

Czas trwania: 27 minut

 

 

20. Twoja samoocena w przemianie

Podpowiem Ci, jak wykorzystać poddanie się pokusie, jako pomocną wskazówkę przy budowaniu nawyku. Będę Cię namawiała do lepszego traktowania samej siebie i większej empatii, bo tak postawa poprowadzi nas do postępu naszej przemiany i sukcesów w życiu. Otrzymasz zadanie - nauka współczucia.

Tu otrzymasz: Zadanie 7 - nauka współczucia i samoakceptacji lub inna forma zadania - codzienne zapiski.

Czas trwania: 37 minut

 

 

21. Słodziki - czy je stosować?

Opowiem Ci o tym, że słodziki nie rozwiązują problemu cukrów, nawet te z dobrą opinią – stewia, ksylitol, erytrytol, bo cały czas podtrzymują uzależnienie od słodkich smaków. To tylko pozorna pomoc, albo nawet gorsze rozwiązanie, bo niektóre z nich zaburzają pracę hormony sytości - leptyny i wzmagają łaknienie.

Czas trwania: 32 minut

 

 

22. Patenty na przemycanie warzyw

W tej lekcji przedstawię Ci sposoby wykorzystania warzyw w swoim menu, abyś mogła ich spożywać, jak najwięcej. Podam Ci kilka sprytnych rozwiązań, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas na gotowanie, zmywanie i zawsze warzywa będą czekać na Ciebie gotowe. Podpowiem Ci także jak rozpocząć przygodę z warzywnymi sokami.

Tu otrzymasz: Najważniejsze informacje odnośnie warzywa podczas naszej zdrowej przemiany i ściąga do robienia koktajli.

Czas trwania: 36 minut

 

 

23. Audyt postępów 2 miesiąca

Samodzielne zadanie. Sama siebie rozliczysz się ze zmian, jakie Ci się udało wykonać w minionym miesiącu. Taka analiza pomoże Ci także wychwycić błędy i przeoczenia przemiany. Audyt ma też na celu pokazać Ci Twoje obszary, w których jesteś dobra i które warto dalej wykorzystywać.

Tu otrzymasz: Pobierz audyt postępu miesiąca detoksu.

 

 

24. Zrób test 2 miesiąca

Samodzielne zadanie. Zapraszam Cię do sprawdzenia wiedzy z drugiego miesiąca. Warto się przekonać, ile zrozumiałam, ile zapamiętałam, a tym samym sobie jeszcze raz powtórzyć. To wersja zabawowa dla rozruszania szarych komórek - zobaczysz takie polecenia - wybierz, przeciągnij, zaznacz - nic wielkiego. Zrelaksuj się przy tym, to przecież nie szkoła, tylko pałac Królowej - do dzieła!

Tu otrzymasz: Zadanie 8 - Zrób test miesiąca detoksu.

 

Łączny czas lekcji miesiąca: 4 godziny

 

 

 

3. Stabilizacja i redukcja - 3 miesiąc

 

 

25. Powrót po detoksie

Na tym etapie bardzo łatwo jest ulec pokusie, bo robimy się zbyt dumni z siebie i teraz trzeba zachować najwyższą ostrożność! Podpowiem Ci, jak to zrobić.
Dowiesz się także, jak podtrzymywać stałą motywację oraz jak mądrze powrócić do smaku słodkiego.
W tym momencie warto też zrobić analizę, co osiągnęłam i spisać ja dla siebie na później. 

Tu otrzymasz: Zadanie 9 - Twoja analiza po 8 tygodniach eliminacji cukrów izolowanych oraz  lista  - jakie jeść owoce po detoksie.

Czas trwania: 19 minut

 

 

26. Codzienna aktywność i trening 

Wytłumaczę Ci, co się dzieje w głowie, kiedy spożywasz cukry izolowane i dlaczego przy ich eliminacji warto wdrożyć w życie stałą aktywnością fizyczną.
Opowiem Ci, jak bardzo może zmienić się Twoje życie, dzięki temu, że regularnie ćwiczysz. Podpowiem, od jakich treningów warto zacząć i jakie wykonywać, kiedy masz mało czasu. Pokażę Ci
przykładowe treningi.

Tu otrzymasz: Karta kontroli treningów oraz przykładowe treningi.

Czas trwania: 25 minut

 

 

27. Odchudzanie i deficyt kalorii

Wytłumaczę Ci dlaczego prawidłowe odżywianie jest dużo ważniejsze niż trening w dbałości o piękną sylwetkę. Opowiem o częstych błędach przy liczeniu dziennego zapotrzebowania kalorycznego oraz jak prawidłowo tworzyć deficyt. Powiem Ci o skutkach stosowania diet niskokalorycznych. Pokażę Ci pomocny kalkulator.

Tu otrzymasz: Kalkulator kalorii do wyliczenia deficytu kalorycznego oraz film do obejrzenia dla podtrzymania motywacji w działaniu - tytuł: Cały ten cukier.

Czas trwania: 34 minut

 

 

28. Węglowodany, zboża, gluten 

W lekcji dowiesz się więcej o węglowodanach przetworzonych. Wyjaśnię Ci dlaczego chleb stanowi taki duży problem dzisiejszej otyłości i jakie pieczywo warto wybierać. Będzie o bombach kalorycznych typu ziemniaki, ryż i makaron i czym je zastępować. Czy trzeba eliminować gluten, bo właściwie tylko 1% na świecie ma z nim prawdziwy problem. Otrzymasz też przepisy na chleb bez pszenicy.

Tu otrzymasz: Przepisy na chleby bez pszenicy.

Czas trwania: 30 minut

 

 

29. Planowanie posiłków, start

Opowiem Tobie, jak bardzo planowanie posiłków może wpłynąć na Twoje życie. Dowiesz się, jak odzyskać 2 400 zł rocznie lub 200 zł miesięcznie i 2 dni w roku więcej na wypoczynek i relaks. Pokażę Tobie, co daje przyjaźń z zamrażarką, jak porcjować i przechowywać jedzenie oraz kilka innych pomocnych trików.

Tu otrzymasz: Film do obejrzenia dla podtrzymania motywacji w działaniu - tytuł: Cukier gorszy od tłuszczu.

Czas trwania: 28 minut

 

 

30. Planowanie posiłków, konkrety

Planowanie posiłków, to trudny i skomplikowany proces, ale jeśli go opanujesz, to całe Twoje życie się zmieni na lepsze i łatwiejsze. W tej lekcji podam Tobie kroczek, po kroczku, jak zacząć planowanie, aby na pewno się udało. Dostaniesz arkusze do planowania posiłków, karty przepisów i konkretne wskazówki, jak umiejętnie zorganizować swoje zdrowe odżywianie.

Tu otrzymasz: Arkusze do planowania posiłków oraz karty do zbierania przepisów.

Czas trwania: 27 minut

 

 

31. Jak zrobić zakupy spożywcze?

W tej lekcji opowiem Ci o najczęstszych błędach, jakie robimy podczas zakupów spożywczych. Będę chciała namówić Cię na zakupy online, chociaż te większe tygodniowe. Podam Tobie kilka pomocnych wskazówek zakupowych oraz podpowiem, jak robić listy zakupów pod konkrety plan posiłków.

Tu otrzymasz: Arkusze do robienia listy zakupów spożywczych.

Czas trwania: 30 minut

 

 

32. Eksperymentuj w kuchni

W tej lekcji opowiem Ci o zupie mocy, czyli o bulionie i jego magicznych właściwościach. Podpowiem Ci także kilka pomocnych wskazówek, jak go przechowywać. Dowiesz się, jak zrobić własne migdałowe mleko i mąkę.
Otrzymasz przepisy na domowy majonez, keczup i inne, aby unikać kupnych z cukrem.

Otrzymasz przepisy na sosy i dipy.

Tu otrzymasz: Przepisy na: pudding z chia, sosy, dipy i dressingi i kostki rosołowe.

Czas trwania: 27 minut

 

 

33. Alkohol i jedzenie na mieście

W tej lekcji opowiem Tobie więcej o alkoholu i jego zgubnym wpływie na nas, zwłaszcza podczas odchudzania. Wiedziałaś o tym, że alkohol ma więcej kalorii niż cukier, że zwalnia metabolizm. Uświadomię Ci także popularne, ale błędne skojarzenie alkoholu z relaksem i odpoczynkiem.

Podam Ci wskazówki, jak sobie radzić z jedzeniem na mieście i podczas uroczystości.

Tu otrzymasz: Film do obejrzenia dla podtrzymania motywacji w działaniu - tytuł: Zabójczy cukier. 

Czas trwania: minut

 

 

34. Audyt postępów 3 miesiąca

Samodzielne zadanie. Sama siebie rozliczysz się ze zmian, jakie Ci się udało wykonać w minionym miesiącu. Taka analiza pomoże Ci także wychwycić błędy i przeoczenia przemiany. Audyt ma też na celu pokazać Ci Twoje obszary, w których jesteś dobra i które warto dalej wykorzystywać

Tu otrzymasz: Pobierz audyt postępu miesiąca stabilizacji.

 

 

35. Zrób test 3 miesiąca

Samodzielne zadanie. Zapraszam Cię do sprawdzenia wiedzy z trzeciego miesiąca. Warto się przekonać, ile zrozumiałam, ile zapamiętałam, a tym samym sobie jeszcze raz powtórzyć. To wersja zabawowa dla rozruszania szarych komórek - zobaczysz takie polecenia - wybierz, przeciągnij, zaznacz - nic wielkiego. Zrelaksuj się przy tym, to przecież nie szkoła, tylko pałac Królowej - do dzieła!

Tu otrzymasz: Zadanie 10 - Zrób test miesiąca stabilizacji.

 

 

36. Niespodzianka

Akademia pierwotnie miała być produktem trzymiesięcznym, ale na prośbę uczestniczek została przedłużona na cały rok i dalej jest tworzona.

 

 

 

4. Intermittent Fasting i eksperci - 4 miesiąc

 

Cel miesiąca: W tym miesiącu masz już świetnie przygotowany organizm i teraz możemy wdrożyć post Intermittnet Fasting. Od tej pory nie musisz już liczyć żadnych kalorii, bo rzadsze jedzenie pozwoli Ci je ograniczyć.

Efekt po miesiącu: Spadną kolejne kilogramy i to te trwałe z tkanki tłuszczowej. Zyskasz mnóstwo dodatkowego czasu, ponieważ zmniejszysz ilość posiłków w ciągu dnia. Nagle przyspieszy metabolizm i przestaniesz chorować.

Czas trwania z ekspertami: 7,5 godziny

 

1. Intermittent Fasting - szkolenie, e-book i test

 

2. Szafa Kapsułowa - stylistka mody

 

3. Ekspert nauki makijażu

 

4. Ekspert pilates podpowiada

 

5. Ekspert architekt - nasz dom

 

 

 

5. Jelita, nietolerancje i eksperci - 5 miesiąc

 

Cel miesiąca: W tym miesiącu pracujemy na poprawą stanu całego Twojego układu pokarmowego, a zwłaszcza jego końcówki, czyli jelit oraz zidentyfikujemy, czy masz nietolerancje i alergie pokarmowe, które również mogą utrudniać całą przemianę.

Efekt po miesiącu: Odzyskasz równowagę flory bakteryjnej jelit, co odczujesz nie tylko w lepszym trawieniu, ale także w nastroju. Prawidłowy mikrobiom w jelitach może złagodzić lęki i depresję. W końcu odstąpią gazy, wzdęcia, które do tej pory nie chciały minąć. Będziesz też wiedziała, czy masz nadwrażliwość pokarmową.

Czas trwania z ekspertami: 7 godzin

 

1. Jelita nasz drugi mózg - szkolenie i test

 

2. Nietolerancje pokarmowe - szkolenie i test

 

3. Ekspert od zielonych koktajli

 

4. Ekspert od jogi twarzy

 

5. Ekspert fizjoterapeuta - postawa

 

6. Ekspert od brafitingu - dbaj o biust

 

 

 

6. Zadbaj o jakość snu i eksperci - 6 miesiąc

 

Cel miesiąca:  Ocenić jakość i ilość swojego snu oraz poprawić te parametry. Poprawić także Twoje przygotowanie do snu oraz warunki miejsca, w którym śpimy.

Efekt po miesiącu: Poprawa pamięci i koncentracji, obniżenie hormonu stresu kortyzolu, który negatywnie wpływa na odchudzanie i niszczy zdrowie. A także wyrównanie pracy hormonów sytości i głodu, bo sen również ma wpływ na Twoje zachcianki i podjadanie.

Czas trwania z ekspertami: 7 godzin

 

1. Oczyszczaj umysł snem - szkolenie i test

 

2. Ekspert od zdrowego biura

 

3. Ekspert od finansów 

 

4. Ekspert życia marzeń 

 

5. Ekspert typów osobowości

 

 

 

7. Powtórka z nawyków - 7 miesiąc

 

1. Jak wytrwać w przemianie? - szkolenie.

Jak opanować systematyczność, motywację i wytrwać w przemianie na stałe?

Czas trwania: 65 minut

 

2. Nawyki kształtują Twoje przeznaczenie.

W tej lekcji dowiesz się kim jestem, opowiem Ci, jak duże znaczenie w naszym życiu mają nawyki i jak bardzo mogą je zmienić.
Otrzymasz do wykonania zadanie – wyznacz swoje cele zmiany na najbliższe trzy miesiące.

 

3. Więcej planowania, a mniej motywowania.

W tej lekcji dowiesz się, że brak silnej woli, to nie jest problem, i że często wprowadzamy w błąd nasz umysł przesadnym motywowaniem. Będzie też do wykonania kolejne zadanie – test – ocena samodyscypliny.

 

4. Nie idź na żywioł i zrób plan działania.

Dowiesz się, że przemiana bez konkretnego planu działania jest prawie niemożliwa, a pójście na żywioł jest bardzo wyczerpujące. Zbyt duże cele, też są olbrzymią przeszkodą, bo zbyt mocno nas przygniatają, a tym samym zniechęcają do dalszego działania.

 

5. Spisz ze sobą umowę.

To najważniejsza lekcja, w której dostaniesz wskazówki do wykonania planu działania na najbliższe trzy miesiące. Jest wymagająca i przyda Ci się więcej czasu na jej wykonanie.

Tu też otrzymasz przykładowe szablony pomocne w stworzeniu planu:

  • ograniczenia słodyczy
  • wdrożenia zdrowego odżywiania
  • ograniczenia używania internetu

 

6. Rozliczaj siebie z nawyków.

Z tej lekcji dowiesz się, że bez monitorowania i rozliczania zmiany nawyków przemiana się nie uda, albo będzie bardzo trudna i obciążająca. Analiza swoich postępów, to niezbędny element metamorfozy. 

Otrzymasz kartę do miesięcznego monitorowania nawyków, na które rozliczysz swoje potknięcia, ale także swoje sukcesiki, które będą dużą zachęta do dalszego działania.

 

7. Sposób na opornych na zmiany.

Wiesz już, gdzie robiłaś błędy, wiesz, że trzeba przemianę monitorować, ale i tak Ci coś nie wychodzi – jesteś po prostu oporna na przeminę. Ale na Ciebie też jest rozwiązanie, będziesz robić szczegółowy plan działania na każdy tydzień. To bardziej wymagające działanie niż miesięczne rozliczanie, ale za to daje lepsze efekty.  Do tego otrzymasz tygodniową kartę rozliczania nawyków.

 

8. 21 zasad zdrowego odżywiania.

Aby zwiększyć swoją życiową produktywność należy także zmienić swój styl odżywiania, bo to ma ogromny wpływ.

W tej lekcji podam Ci 21 zasad mojego autorskiego modelu odżywiania, które będziesz mogła stopniowo wdrażać w swoje życie. Przy okazji tych zmian odzyskasz mnóstwo czasu, energii i zgubisz niechciane kilogramy.

 

9. Nawyki ludzi sukcesu.

Poznałaś już błędy tworzenia nawyków, skuteczne metody ich budowania i rozliczania, a teraz pora na wdrażanie nawyków, które zwiększą Twoją życiową produktywność. 

Wystarczy kilka drobnych modyfikacji codziennego planu dnia, a wszystko może się zmienić w Twoim życiu na lepsze. Zaczerpniemy je od największych, czyli ludzi, którzy w życiu osiągnęli więcej.

 

10. Co robić, kiedy brakuje Ci czasu.

Brak czasu, to bardzo częsta wymówka przy próbie zmiany życia na lepsze.

W tej lekcji udowodnię Ci, że to tylko od Ciebie i Twoich priorytetów zależy, jak gospodarujesz swoim czasem. Każdy ma tę samą dobę i te same 24 godziny, a jednak są tacy, którzy w życiu osiągają więcej.  Podpowiem Ci kilka pomocnych wskazówek, jak lepiej zarządzać swoim czasem i odzyskać minuty na wdrażanie nowych nawyków.

 

11. Działaj tu i teraz, nie czekaj na okazje.

Jak to się dzieję, że z przemianą zawsze czekamy na specjalną okazję?

Przecież motywację do działania możemy sobie zorganizować w każdej chwili, nie trzeba czekać na okrągłe urodziny, wesele syna, czy noworoczne postanowienia. Mało tego, najczęściej zmiana podjęta przy tych okolicznościach staje się chwilowa i niejednokrotnie powracamy do stany wyjścia. Zacznij tu i teraz, nie zwlekaj!